Yüksek maaş promosyonu nasıl alınır? - Ya da yüksek maaş promosyonu almak için ne yapmalı?

Bankalar, emekliler için promosyon yarışına girdi. Emeklilerin yeni promosyon tutarları 7 bin TL'yi geçti. Peki, emekliler yüksek maaş promosyonlarını nasıl alacak? Ya da yüksek maaş promosyonu nasıl alınır? Veya yüksek emekli maaş promosyonu almak için ne yapmalı?

Yüksek maaş promosyonu nasıl alınır? - Ya da yüksek maaş promosyonu almak için ne yapmalı?
09 Ağustos 2022 - 15:57
  • Bankalar, emekliler için promosyon yarışına girdi. Emeklilerin yeni promosyon tutarları 7 bin TL'yi geçti. Peki, emekliler yüksek maaş promosyonlarını nasıl alacak? Ya da yüksek maaş promosyonu nasıl alınır? -  Yüksek emekli maaş promosyonu almak için ne yapmalı?


 

Yüksek maaş promosyonu nasıl alınır?

Yaklaşık 13 milyon emeklinin maaşları, Temmuz 2022 tarihi itibiriyle arttı. Maaşların artmasına paralel bankalarda, emeklilere verilen promosyon tutarlarını artırdı. Yeni emekliler bankaların yeni vermeye başladığı yüksek promosyonlardan faydalanırken eski emekliler, daha önce aldıkları düşük promosyonlarını almaya devam ediyor. Peki, düşük promosyon alan emekliler ne yapacak ya da hangi yolu izleyecek?
 

Emekliler,- Yüksek promosyon almak için bu yolu izleyin!

Öncelike, maaşınız karşılık hangi banka ne kadar promosyon veriyor onu öğrenin. Bunun için medyada çıkan  haberlerin yanında bankaların internet sitelerine de bakılabilir. En yüksek alabileceğiniz promosyon tutarını öğrenin.
- Ve kendi bankanızı arayın, telefon ile (Şubeye de gidilebilir). Halen maaş ve promosyon aldığınız bankaya, 'Promosyonunuzu taşıyacağınızı ve ne kadar promosyon iadesi yapmanız gerektiğini' öğrenin. Zaten ilgili banka (Hemen hemen tamama yakını) 'Maaşınızı taşımayın. Bizde aynı promosyonu veriyoruz' diyecektir. İlgili bankaya kalan promosyon iadesini ödeyerek, yeni promosyonu alabilirsiniz. Maaşınızı da aynı bankadan almaya devam edersiniz. Bu yöntem ile, yeni banka vb yorucu işlemleri yapmamış olursunuz.
- Halen maaş aldığınız banka ile anlaşamamanız durumunda da, kalan promosyonn tutarını ödeyip emekli maaşınızı yüksek promosyon veren bankaya da taşıyabilirsiniz. Böylece, düşük promosyondan kurtulmuş olursunuz.

Bankaların; 3 yıllık maaş taahüdü karşılığı emekliler için yeni promosyon tutarı 7.000 - 7.500 TL arası değişiyor. Bankalar ayrıca, yeni emekli maaşı getiren - önerenlere de 250 TL ek promosyonlar verebiliyor.


Tüketici TV