TÜKETİCİLER - Buna kanmayın: 'Doğal gaza hidrojen eklenmesiyle yüzde 40 tasarruf'

Bazı dolandırıcılar tarafından doğal gaza hidrojen eklenmesi ile yüzde 40 tasarruf sağlanacağı yönündeki bilgiler gerçek değil.

TÜKETİCİLER - Buna kanmayın: 'Doğal gaza hidrojen eklenmesiyle yüzde 40 tasarruf'
24 Ocak 2022 - 16:07
Doğalgaza hidrojen eklenmesiyle 'Verimliliğin artırılması ve tasarruf' çalışmaları devam ediyor. Ancak, çalışmaların devam ettiği bir dönemde dolandırıcılarda boş durmadı. Ve doğal gaz abonelerini kandıran kampanyalar yapmaya başladılar. Projenin yürütücüsü olan GAZMİR-GAZMER, bu konuda çok önemli bir duyuru yaptı. 
 

'Doğal gaza hidrojen eklenmesiyle yüzde 40 tasarruf'
- Gerçek değil! 

GAZBİR-GAZMER: ''Kamuoyunun Dikkatine! GAZBİR-GAZMER ismi kullanılarak, bazı dolandırıcılar tarafından doğal gaza hidrojen eklenmesi ile yüzde 40 tasarruf sağlanacağı yönündeki bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Saygıyla duyurulur.''


Hidrojen ne demek?

GAZBİR-GAZMER

GAZBİR-GAZMER; Türkiye Doğal Gaz dağıtıcıları Birliği (GAZBİR)'in bünyesinde yer almakta olup, çalışmalarını bu kapsamda yürütüyor. GAZBİR-GAZMER'in son projelerinin içerisinde 'Doğalgaza, Hidrojen'in karıştırılarak' verimliliğin ve tasarrufun artırılması için yapılan çalışmalar yer alıyor. Projeyle ilgili çalışmalar, halen devam ediyor. 


Tüketici TV

(Kaynak: www.enerjiekonomisi.com)