Etkili Cilt Bakım Rutini İçin FOREO'nun Tavsiyelerine Kulak Verin

Etkili Cilt Bakım Rutini İçin FOREO'nun Tavsiyelerine Kulak Verin
25 Ocak 2022 - 19:14

- Cildimiz her mevsimde ve her dönemde etkili bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Cilt bakımını bir rutin haline getirmek ise bu bakımdan alınan verimi artırıyor. İsveçli güzellik teknoloji markası FOREO, birbirinden farklı özelliklere sahip cihazlarıyla bakım rutinini daha etkili bir hale getiriyor. Derinlemesine temizlikle başlayan FOREO bakım rutini, gençleştirici masaj ve serum uygulamasıyla devam ederken, nemlendirici terapi ve maske uygulamasıyla tamamlanıyor.   

 

AYRINTILAR

Cildimiz, hepimiz için çok önemli. Kimi için güzel görünümün bir parçası kimi için sağlıklı bedenin bir yansıması. Bu nedenle ona ihtiyacı olan bakımı uygulamak gerekiyor. Genç görünen, parlayan ve daha göz alıcı bir cilt içinse cilt bakım rutini oluşturmak olmazsa olmaz. Her ne kadar her cildin kendine özel ihtiyaçları olsa da temel olarak bakım için izlenmesi gereken yol belli. İsveçli güzellik teknoloji markası FOREO da cildin ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştirdiği birbirinden farklı ürünleriyle cildin sağlığına ve güzelliğine ortak oluyor. 

Cilt bakım rutininde bakım sıralamasının da kritik bir öneme sahip olduğuna inanan FOREO, derinlemesine temizlenmiş bir cildin üzerine yapılan bakımın daha etkili olduğunu savunuyor. Temizlenmiş bir cildin üzerine sürülen ürünlerden daha fazla verim alınması bakım rutinini farklı bir boyuta çıkartıyor. Bakım rutininin ilk adımı, yüz temizleme ve sıkılaştırma cihazı LUNA™ 3 ile cildin makyaj, kir ve ölü deriden derinlemesine temizlenmesiyle başlıyor. Daha sonra microcurrent (mikro akım) teknolojili yüz sıkılaştırma cihazı BEAR™ ile devam eden bakım rutini, cilde gençleştirici masaj yaparak ciltteki toksinlerin uzaklaşmasına yardımcı oluyor. Son olarak da 2 dakikada süper etkili yüz terapisi  UFO™ 2 ile cildin derinlemesine nemlendirilmesini sağlayan etkili bakım, cihazla birlikte kullanılan maske uygulamasıyla tamamlanıyor.

 

İlk adım: Derinlemesine temizlik

Bakım rutininin olmazsa olmazı cildin bakıma hazır hale getirilmesi. Eğer makyaj varsa makyajın çıkartılmasıyla başlayan süreç, cildin derinlemesine temizlenmesiyle bakıma ve terapiye hazır hale geliyor. Gözeneklerde biriken kiri, yağı ve ölü deriyi %99.5 oranında temizleyen yüz temizleme ve sıkılaştırma cihazı LUNA™ 3, 8 bin T-Sonic™ titreşimiyle ve 16 farklı güç seviyesiyle ciltte derinlemesine bir temizlik sağlıyor. LUNA™ 3’ün ön tarafında yer alan yumuşak silikonlar, sadece bir dakika içerisinde cildi temizlemeyi başarırken,  arka tarafındaki sıkılaştırıcı masaj modları sayesinde krem ve serumların emiliminin artmasına yardımcı olup, yaşlanma karşıtı bakım uyguluyor.

 

İkinci adım: Cilt egzersizi ve bakım

Gelişmiş mikro akımlarıyla vücudun hücresel seviyedeki elektrik akımını taklit ederek, boyun ve yüz bölgesindeki 69 kası çalıştıran bir masaj yapan microcurrent (mikro akım) teknolojili yüz sıkılaştırma cihazı BEAR™, cildi sıkılaştırıyor ve kırışıklıkların görünümünü hafifletiyor. Egzersiz ve bakımı bir arada sunan cihaz, patentli T-Sonic™ titreşimleriyle gözeneklerdeki kan dolaşımını hızlandırarak, ciltteki toksinlerin uzaklaşmasına yardımcı oluyor. Bu sayede de kolajen üretimini artırarak elastin onarımı gerçekleştiriyor ve cildin yaşlanma etkileriyle mücadele etmesini sağlıyor. BEAR™,Anti-ShockSystem™’i ile de cildin dayanıklılığını ölçerek verilen mikro akımların yoğunluğunu ayarlayabiliyor.

 

Son adım: Cildin nemlendirilmesi ve maske uygulaması

Cildin tazelenmesine ve yenilenmesine yardımcı olan 2 dakikada süper etkili yüz bakım terapisi cihazı UFO™ 2, profesyonel SPA terapisini evlerin rahatlığına getiriyor. T-Sonic™ titreşimleriyle yüz ve boyun bölgesindeki gerginlik noktalarını gevşeterek cilde etkili bir masaj uygulayan UFO™ 2, 8 ışıktan oluşan tam spektrum LED ışık teknolojisiyle yaşlanma etkilerini azaltmaya yardımcı oluyor. Son teknolojilerin bir kombinasyonuyla hazırlanmış durumda olan cihaz,  kriyoterapi ve termoterapimodlarıyla ve aktif maske bileşenleriyle de cildin derinliklerine işleyerek cildi nemlendirerek yeniliyor. Bunun yanı sıra 2 dakikada süper etkili yüz bakım terapisi UFO™ 2, cildin tüm ihtiyaçlarını karşılayan, her cilde uygun olarak optimize edilen farklı maskelerle de birkaç saniyede pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde kavuşturuyor.

Tüketici TV