DACIA AR: Akıllı ve kullanışlı artırılmış gerçeklik uygulaması

 DACIA AR: Akıllı ve kullanışlı artırılmış gerçeklik uygulaması
19 Haziran 2022 - 22:30

- Dacia modelleri, önümüzdeki dönemde web sitesi ve tüm görsel uygulamalarda yeni logosu, amblemi ve yeni marka kimliği ile yerini alacak. Ekim 2022'deki Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez sergilenecek olan yeni marka kimliğine sahip araçlar fuar sonrasında kullanıcılarla buluşacak.

 

AYRINTILAR

Yeni marka kimliği ile dikkatleri üzerine çekmekle kalmayan Dacia, aynı zamanda akıllı telefonlar ve tabletler için artırılmış gerçeklik uygulaması ile de yaratıcı ve çözüm odaklı bir yaklaşım sunuyor. Basit, eğlenceli, modern bir çözüm olan Dacia AR, 1:1 ölçeğe kadar olan araçları görme ve deneyimleme olanağı tanıyor.

Uygulama sayesinde araç; bir garaj, park yeri ya da sokak gibi herhangi bir gerçek mekana yerleştirilebilirken, aracın içine girmek ve istenilen bir ayrıntıya odaklanmak mümkün olabiliyor. 

 

Dacia AR, tüm modelleri ve tüm renkleri içeriyor

Yetkili satıcılarda geleneksel araç satış yöntemlerine ve süreçlerine ek olarak, artık araçları tanıtmanın tamamen yeni bir yolu bulunuyor. Dacia AR, potansiyel müşterilere showroomda sergilenmeyen bir modeli yakından tanıyabilme olanağı sunuyor.

Uygulama, akıllı telefon ya da tablet üzerinden ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirilebiliyor.

Dacia daha fazla erişilebilirlik için dijitalleşiyor. Proje, sürükleyici deneyim araçlarında uzman olan Fransız Teknoloji girişimi SCALE-1 PORTAL iş birliği ile hayata geçirildi. 

 

DACIA AR: Dacia modellerinin yeni yüzü ve daha fazlası

Dacia AR, gelecekte bazı modellerde sunulacak olan yeni donanımlar da dahil olmak üzere Dacia ürün gamının yeni marka kimliğine daha yakından bakmak için kullanılabiliyor:

  • Sandero Stepway 
  • Cam tavanlı ilk Dacia modeli
  • Duster
  • Yeni havalandırma ızgaraları
  • Elektrikli katlanan yan aynalara sahip olacak ilk Dacia modeli
  • Yağmur sensörü ve otomatik silecekler

Yeni marka kimliğiyle birlikte, Media Nav ve Media Display ekranları kendi görsel güncellemeleriyle geliyor. 

Tüketici TV