Benzin ve motorine büyük indirim - Yarın geçerli!

Ham petrol fiyatlarındaki düşüş, akaryakıt ürünlerine indirim olarak yansımaya başladı. Benzin ve motorine büyük indirim geldi. Ayrıntılar, haberin içinde.

Benzin ve motorine büyük indirim - Yarın geçerli!
05 Ağustos 2022 - 16:22
  • Ham petrol fiyatlarındaki düşüş, akaryakıt ürünlerine indirim olarak yansımaya başladı. Benzin ve motorine büyük indirim geldi. Ayrıntılar, haberin içinde.


Ayrıntılar...

Benzine litrede 2,23 lira indirim- Motorine de 1,15 lira indirim

Benzine litrede 2,23 lira indirim- Motorine de 1,15 lira indirim geldi. Yeni indirimler 6 Ağustos 2022 Cumartesi günü saat 00.00 itibariyle geçerli olacak. Ve indirimler, akaryakıt istasyonlarında pompaya yansıyacak. 

Ham petrol fiyatları düşüyor

Akaryakıt indirimlerinin en önemli nedeni, ham petrol fiyatları. Son günlerde ham petrol fiyatları hızlı bir şekilde 100 dolarn altına ve sonrasında da fiyatlar 93 dolar rakamlarına kadar geriledi. Halen uluslararası petrol piyasalarında 1 varil brent türü ham petrol 93-04 dolar bandında işlem görüyor. 
Bilindiği gibi Türkiye, ham petrol ve akaryakıt ürün ihtiyacını yurtdışından karşıladığından; petrol fiyatlarındak artış ya da azalış iç pazarda akaryakıt ürünlerine (Benzin-motorin) zam ya da indirim olarak yansıyor. Tüketici TV